Jdi na obsah Jdi na menu
 


XII.ročník petangového turnaje pro ZP a seniory -15.9.2021

 

Ve středu 15. září 2021 dopoledne bylo v letním areálu plaveckého stadionu ve Strakonicích živo. Pořádali jsme petangový turnaj pro zdravotně postižené osoby a seniory již podvanácté. Největší neznámou bylo počasí, ale nakonec nepršelo a vysvitlo sluníčko. Soutěžilo 40 osob se zdravotním postižením ze Strakonic, Katovic a Domov pro zdravotně postižené v Oseku.

Na prvním a druhém místě se umístily týmy ze Svazu diabetiků, a to Marcela Štveráková a Stanislav Med, na druhém místě Vlasta Straková a Petr Drančák. Třetí místo obsadil tým strakonického územního sdružení, a to Jindřiška Tyburcová a Vladislava Divišová. Čtvrté místo obsadilo družstvo z místní organizace tělesně postižených paní Alexandra Vondráková a Slavomil Trávníček. Páté místo patřilo týmu územního sdružení  Haně Marouškové a Haně Třískové.

Petangový turnaj si soutěžící užívali, v letošním roce jsme měli rozpětí 29 let. Nejstaršímu soutěžícímu ze Strakonic bylo 83 let. Protože petang se účastníkům soutěže líbí, dokonce chodí trénovat do parku v Husově ulici ve Strakonicích, chtěli bychom v příštím roce pokračovat v tradici a uskutečnit v květnu 2022 XIII. ročník.

Turnaj byl podpořen Krajským úřadem Jihočeského kraje v rámci projektu "12. ročník petangového turnaje pro ZP a seniory".

  img_5448_m.jpg   img_5504_m.jpgimg_5471_m.jpg